71-34-34-100 | kom. 513-827-077

Blizny są nieestetyczną zmianą skórną, która znacząco wpływa na obniżenie jakości życia. Wywołują dyskomfort, a gdy jest ich sporo i pojawiają się w widocznym miejscu, mogą być powodem wstydu i wręcz odsuwania się od innych. Dodatkowo, jeśli występują głębokie zrosty po bliźnie, to mogą pojawić się problemy zdrowotne. Dlatego warto dowiedzieć się, jak bezpiecznie i skutecznie pozbyć się blizn, z pomocą medycyny estetycznej. 

Czy Icoone może być wykonany na bliźnie?  

Aktualnie jednym z popularniejszych zabiegów, mało inwazyjnych, a rzeczywiście zwalczających defekty takie jak różnego rodzaju blizny jest zabieg Icoone. Okazuje się on również bardzo efektywny, gdy chodzi o usuwanie różnego rodzaju blizn.
Jedyne przeciwwskazania, jakie występują do przeprowadzenia zabiegu w takim przypadku to: 

  • sączenie rany, 
  • aktualnie trwające choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze skóry. 

W takich sytuacjach przeprowadzenie podanego zabiegu nie będzie możliwe. 

Natomiast, warto wiedzieć, że do przeprowadzenia zabiegu  kwalifikują się: 

  • blizny pozabiegowe i pooperacyjne, w tym także rana po cesarskim cięciu,
  • blizny powypadkowe, 
  • blizny oparzeniowe, 
  • blizny hipertroficzne. 

Icoone jest też zabiegiem wykonywanym u osób po przeszczepach skóry jako profesjonalne wspomaganie zabliźniania. 

Icoone a terapia i mobilizacja blizn 

Niewątpliwie, zabieg Icoone wspiera proces prawidłowego gojenia się skóry.
Wynika to z faktu, iż mikrostymulacja mikropęcherzykowa zwiększa poziom nawilżenia oraz odżywienia w okolicy rany. Wskazana terapia może być rozpoczęta bardzo szybko, ponieważ nie jest ona inwazyjna. Z kolei, gdy rozpatruje się zabiegi w większym stopniu inwazyjne, to nie zawsze jest możliwe ich przeprowadzenie. 

Jedyny warunek, jaki musi być spełniony, to rana nie może się sączyć.
Ponadto, nie może występować ryzyko otwarcia się rany, podczas gdy zabieg będzie odbywać się na okolicznych tkankach. Często wiele osób decyduje się na Icoone w terapii blizn również z tego powodu, że to, iż jeszcze są obecne szwy w ciele nie jest dyskwalifikacją do przeprowadzenia zabiegu. 

Dzięki temu, że Icoone jest włączony do rehabilitacji blizn na tak wczesnym etapie, można osiągnąć bardzo dobre rezultaty, zarówno wizualne, jak i pod kątem uzyskanej funkcjonalności. Icoone znacząco przyczynia się również do skrócenia czasu gojenia, z uwagi na szybką regenerację komórek. Kosmetolog może wykonać bez przeszkód drenaż obrzękniętej okolicy rany, która objęta jest stanem zapalnym, co także znacząco przyspiesza proces zabliźniania. 

Po wstępnym wygojeniu możliwa jest poprawa ślizgu tkanek, wraz z ich przesuwalnością względem siebie. Usprawnione jest też krążenie w obrębie blizny. Jeśli z kolei blizny są całkiem wygojone, to praca z nimi polega na ich zmiękczeniu oraz również na poprawie funkcjonowania tkanek. O ile w okolicy blizny są zrosty, to zabieg Icoone doprowadzi do ich zniwelowania, przywracając pełen zakres ruchu, o ile wcześniej nie był on możliwy do uzyskania. Nie bez znaczenia są również względy estetyczne, ponieważ poprawi się sam wygląd blizny. Blizny, które wpływają na nieestetyczne zaciąganie się tkanek do środka stopniowo zaczynają powracać do naturalnej płaszczyzny skóry, stają się mniej widoczne,
a ich koloryt jest poprawiony. 

https://easywaxing.pl/pl/icoone-laser-modelowanie-sylwetki-wyszczuplanie