Leczenie trądziku i zmian potrądzikowych
Rodzaje zmian trądzikowych i ich leczenie
Trądzik pospolity można z powodzeniem leczyć przy użyciu urządzenia IPL G-Light. Jego działanie polega na niszczeniu szybko rozmnażających się bakterii, które wywołują zmiany zapalne skóry. Wiązka świetlna wytwarzana przez lampę IPL i wzmocniona przez fale radiowe (RF) wnika aż do 4 milimetrów w głąb skóry eliminując napotkane drobnoustroje. Dzieje się tak dlatego, że bakterie powodujące trądzik produkują porfirynę, która jest chromofomem pochłaniającym energię świetlną. Tkanki zawierające poszczególne chromofory zostają uszkodzone w efekcie zjawiska foto-termolizy selektywnej czyli bez uszkadzania sąsiednich tkanek. Działanie IPL jest więc podobnie do antybiotyków stosowanych w przypadku trądziku z tą różnicą, że nie występują w tym przypadku żadne skutki uboczne (niepożądane działanie antybiotyków na wątrobę, żołądek itd.). Jest to więc zabieg całkowicie bezpieczny.
Badania przeprowadzone w licznych ośrodkach na całym świecie wykazały osiągnięcie do trzech razy szybszych efektów leczenia trądziku przy pomocy lasera IPL, niż w przypadku tradycyjnych metod (zdecydowana redukcja zmian trądzikowych ? 60-80% – po serii naświetlań przeprowadzonych w okresie 3-4 miesięcy). Doskonałe efekty uzyskuje się w leczeniu tą metodą trądziku ze zmianami ropnymi.
Leczenie trądziku różowatego polega na serii naświetlań obszarów dotkniętych trądzikiem przy pomocy urządzenia IPL G-light. Zabiegi są przeprowadzane co około 3-4 tygodnie, aż do osiągnięcia znaczącej poprawy. Dłuższe przerwy między zabiegami nie wpływają na skuteczność leczenia, ale wydłużają je w czasie.
Rezerwacja Wizyt Online
Zachęcamy do umawiania wizyt w naszym panelu rezerwacji online
Cennik:
Szczegółowy cennik znajdziecie Państwo w zakładce Cennik – Łagodzenie Trądziku. W zakładce Kontakt znajdują się dane adresowe oraz telefon do naszego gabinetu.
Aparatura:
Zabiegi wykonujemy przy pomocy urządzenia IPL G-Light. Posiada ono certyfikaty medyczne Unii Europejskiej (CE) i FDA (U.S. Food & Drag Administration).
Przygotowanie do zabiegu:
- nie należy opalać się (zarówno na słońcu, jak i w solarium) przed planowanym zabiegiem, w przypadku mocnej opalenizny nawet do miesiąca przed planowanym zabiegiem. Opalona skóra absorbuje zbyt dużą ilość energii świetlnej,
- w przypadku stosowania kremów z retinolem, witaminą C lub kwasami owocowymi, należy je odstawić na miesiąc przed planowanym zabiegiem
- nie przyjmować leków i ziół fotouczulających tj. np. dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp oraz soków z beta karotenem na tydzień przed planowanym zabiegiem.
- 7 dni przed planowanym zabiegiem nie stosować peelingów, mikrodermabrazji
- na kilka dni przed nie stosować kremów rozjaśniających, samoopalaczy oraz produktów perfumowanych
- na dzień przed zabiegiem unikać kontaktu z mocno chlorowaną wodą (np. basen)
- na dzień przed zabiegiem nie używać kremów z filtrem UV
- nie pić alkoholu w dniu zabiegu
- nie przyjmować środków antydepresyjnych
- nie przyjmować antybiotyków na dwa tygodnie przed zabiegiem
- przed zabiegiem konieczna jest konsultacja z naszym gabinetem w celu uzyskania szczegółowych informacji i sprawdzenia przeciwwskazań do zabiegu. Konsultacje są darmowe.
Bezpośrednio przed zabiegiem:
- skóra powinna być umyta i niczym nie smarowana (bez makijażu)
- w dniu zabiegu należy wypić około 1.5-2 litry wody, w celu lepszego nawilżenia skóry
- nie przyjmować środków przeciwbólowych (ani żadnych środków zawierających paracetamol lub ibuprofen)
Po zabiegu:
- przez około 4 tygodnie należy chronić skórę przed promieniami słonecznymi (również solarium)
- nie zażywać środków fotouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, niektóre leki).
- po zabiegu może wystąpić zaczerwienienie, obrzęk, strupki, ciemnienie albo zasinienie skóry. Uzależnione jest to od ilości, wielkości i głębokości zmian. Tego typu zmiany są krótkotrwałe i w większości przypadków ustępują po kilku dniach, niekiedy mogą utrzymywać się do półtora tygodnia.
Częstotliwość wykonywania zabiegu:
Ilość zabiegów zależy od stanu skóry, ilości i głębokości zmian Klienta/tki. Seria składa się z reguły z 3-5 zabiegów. Przy zaawansowanym trądziku wykonujemy serię około 8 zabiegów.
Przeciwwskazania:
- ciąża, karmienie piersią,
- choroby skóry np. bielactwo, łuszczyca,
- opryszczka,
- nadwrażliwość skóry na światło,
- nowotwory skóry, cukrzyca, epilepsja,
- implanty wewnątrz ciała,
- leczenie retinoidami (należy odstawić 6 miesięcy przed zabiegiem),
- stosowanie steroidów lub kosmetyków zawierających hormony w okresie ostatnich 3 miesięcy.