71-34-34-100 | kom. 513-827-077

Zadbane i pięknie prezentujące się paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Coraz częściej panie decydują się na to, by stylizacje paznokci robić samodzielnie, w domu. Zwykle jest to manicure, aczkolwiek wiele pań już teraz decyduje się na to, by zrobić samodzielnie pedicure. Wystarczy jedynie zainwestować w wysokiej jakości akcesoria i produkty, dzięki jakim możliwe będzie zrobienie estetycznej stylizacji na stopach. Można też korzystać z rad doświadczonych stylistek paznokci albo ze wskazówek w profesjonalnie opracowanych poradnikach. 

Niezbędnik do przygotowania pedicure w domu 

Najważniejsze jest to, żeby paznokcie u stóp przygotować do tego, by można było na nich zrobić stylizację. Równie ważne jest to, żeby zanim będzie zrobiony pedicure zadbać o stopy. Dlatego należy regularnie usuwać martwy naskórek i dbać o nawilżenie stóp. Należy też zadbać o to, by na stopach nie było żadnych odcisków. Jest to do osiągnięcia z zastosowaniem tradycyjnych pilników lub tarek albo można zdecydować się na kupno profesjonalnej frezarki. Paznokcie u stóp poleruje się bloczkiem polerskim. Skórki da się natomiast lekko odsunąć patyczkiem, a gdyby trzeba je było usunąć, to używa się do tego cążek. Przed wykonaniem pedicure dobrze tez będzie zrobić kąpiel stopom lub zrobić peeling. Wtedy stopy będą nie tylko bardziej zadbane, ale też o wiele łatwiej będzie je opracować. Trwałe stylizacje można zrobić z wykorzystaniem pedicure hybrydowego albo żelowego. Dlatego należy zainwestować w dobry top i bazę. Paniom, którym zależy na tym, aby w prosty sposób uzyskać naprawdę satysfakcjonujące efekty poleca się bazy o gęstej konsystencji, z dobrym składem. Są one bardzo trwałe i łatwo je nakładać, co ma znaczenie dla tych osób, które dopiero zaczynają przygodę z wykonywaniem pedicure w warunkach domowych. Warto też decydować się na bazy z warstwą inhibicyjną. To one sprawiają, że lakier będzie doskonale przylegać do skóry i nie będzie odpryskiwać. 

Czym się kierować przy wyborze lakieru do domowego pedicure?

Kiedy już posiada się odpowiednie akcesoria i bazę, to można wybierać lakiery o dowolnej kolorystyce, w zależności od tego, jakie efekty chce się otrzymać. Można decydować się zarówno na lakiery dedykowane do wykonania pedicure, jak i też można wybierać klasyczne lakiery hybrydowe albo żelowe. Sprawdzają się one równie dobrze zarówno na paznokciach dłoni albo stóp. Trzeba jedynie mieć na uwadze to, żeby wyroby żelowe albo hybrydowe oddzielnie utwardzać w lamie UV/LED, żeby uzyskać ich trwałość. Do wykonania pedicure niezbędny jest lakier nawierzchniowy, a więc top. Stylistki paznokci rekomendują w tym przypadku top no wipe bez przemywania. Jest to elastyczny i nabłyszczający produkt, pozwalający na uzyskanie perfekcyjnego połysku. Oczywiście, można też dokupić zdobienia na paznokcie, jeśli na przykład na pedicure chce się nałożyć subtelne, ale zwracające uwagę pyłki. Tak naprawdę, domowy manicure i pedicure nie różnią się bardzo. Jedyna różnica pojawia się na etapie przygotowania paznokci, ponieważ o skórę wokół nich należy bardziej zadbać.