71-34-34-100 | kom. 513-827-077

Usuwanie owłosienia za pomocą laserów to zabieg, który na przestrzeni ostatnich lat zyskał ogromną popularność. W końcu coraz więcej osób marzy o gładkiej skórze bez konieczności używania golarek! Chcąc cieszyć się niesamowitymi efektami trzeba jednak pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do zabiegu. Jak się okazuje – nasza postawa może mieć ogromny wpływ na jego rezultat. 

Po podjęciu decyzji

Pamiętaj, aby w głównej mierze zatroszczyć się o własne bezpieczeństwo. Zabieg depilacji laserowej jest całkowicie nieszkodliwy, pod warunkiem, że wykonuje się go w odpowiednich warunkach. Po definitywnym podjęciu decyzji należy wybrać się na konsultacje ze specjalistą. To właśnie profesjonalista oceni, czy Twoja skóra jest gotowa na przyjęcie działania lasera. Miej na uwadze, że istnieją pewne przeszkody, które mogą stać na drodze do przeprowadzenia zabiegu. Jeżeli posiadasz świeżo opaloną skórę lub skłonności do przebarwień – koniecznie poinformuj o tym specjalistę.

Kilka tygodni przed zabiegiem

Przygotowania do depilacji warto zacząć już kilka tygodni przed umówionym terminem. O skórę, która będzie narażona na działanie lasera trzeba odpowiednio zadbać. Pamiętaj o:

  • Regularnym stosowaniu filtrów ochronnych – to właśnie one ochronią Cię przed niechcianą opalenizną. 
  • Zrezygnowaniu z solariów – sztuczna opalenizna nie współgra z laserem. 
  • Zrezygnowaniu z depilacji woskiem – jakakolwiek forma usunięcia włoska razem z cebulką nie jest dobrym rozwiązaniem. 
  • Zrezygnowaniu z peelengów – nie złuszczaj skóry w okolicach, w których będzie działał laser. 
  • Nawilżaniu – używaj delikatnych balsamów, które pozytywnie wpłyną na Twoją skórę.  

W dzień zabiegu 

Dla jednych bardzo stresujący, dla innych wręcz przeciwnie – dzień zabiegu powinien być dla Was datą wyczekaną! Przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, o których należy pamiętać przed opuszczeniem domu. 

  • Ogolenie miejsca poddawanego zabiegowi – zadbaj o to, aby włoski były jak najkrótsze. Najlepiej pozbyć się ich za pomocą maszynki od razu przed wyjściem z domu. 
  • Zrezygnuj z kremów – na depilowanej skórze nie powinno być żadnych substancji. Nieważne czy jest to dezodorant, czy krem z filtrem – bezwzględnie usuwamy wszystko. Skóra ma być czyta. 
  • Nie stresuj się – gwarantujemy, że po zejściu z fotela stwierdzisz, że nie było się czego obawiać! Dobre nastawienie to podstawa. Weźcie ze sobą dobry humor, w końcu z efektów zabiegu depilacji laserowej będziecie się cieszyli przez długie, długie lata!

Jak to się mówi – nie taki diabeł straszny, jak go malują. Dobre przygotowanie do depilacji laserowej nie jest takie trudne, prawda? Zapewniamy, że wdrożenie naszych rad w życie pomoże Wam przed zabiegiem. Życzymy powodzenia!